Przejdź do treści

Menu główne:

Angielski 123

Dla czytelników

Biblioteka może być miejscem nauki angielskiego dla dorosłych! Rusza kolejny projekt firmy Funmedia (dawniej FunEnglish) - „Angielski123 w bibliotece”.

Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy. Składa się
z czterech poziomów: pierwszy i drugi jest przeznaczony dla osób początkujących, trzeci i czwarty - dla średniozaawansowanych. Przejście całego kursu zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie uczył się w bibliotece dwa razy w tygodniu. Taki rytm jest najbardziej efektywny i przynosi najlepsze rezultaty.

Każdy, kto ukończy kurs, będzie potrafił nie tylko porozumiewać się w sposób komunikatywny, ale nauczy się myśleć po angielsku. Jest to możliwe, gdyż zawarte w kursie multimedia kreują sytuacje komunikacyjne i uatrakcyjniają proces uczenia się, wprowadzając do niego elementy rozrywki. Użytkownik uczy się w najbardziej naturalny sposób i szybko przekonuje, że nauka może być urozmaicon
a i ciekawa.

Kto może wziąć udział w projekcie?

W projekcie „Angielski123 w bibliotece” mogą wziąć udział wszystkie biblioteki publiczne w Polsce, wyposażone
w przynajmniej jeden komputer podłączony do Internetu.  Każda biblioteka może otrzymać bezpłatny dostęp do kursu e-learningowego na portalu angielski123.pl na wszystkich stanowiskach komputerowych. Dostęp ten biblioteka uzyska do 31 sierpnia 2013 roku, z możliwością automatycznego przedłużenia na kolejne lata.

Na czym polega kurs?

Kurs angielski123.pl jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć w języku angielskim. Składa się
z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Osoba korzystająca z kursu ma także możliwość samodzielnego sprawdzania poprawności wypowiadanych słów – do obsługi wystarczy mikrofon i słuchawki.W przypadku poprawnego wykonania ponad 80% poleceń dostępnych w ramach jednego poziomu, uczestnik otrzymuje certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.

Kto i jak może skorzystać z kursu?

Każdy, kto przyjdzie do biblioteki, może skorzystać z kursu samodzielnie. Jeżeli nigdy nie uczył się angielskiego, może rozpocząć naukę od początku, tj. od pierwszego poziomu. Jeżeli zna podstawy, może wybrać poziom trzeci lub czwarty, czyli dla  średniozaawansowanych.

Jak może wyglądać kurs w bibliotece?

Podstawowe założenie e-learningu to nauka samodzielna. Uczestnik kursu uczy się we własnym rytmie, w dowolnym czasie. Potrzebny jest mu jedynie komputer z dostępem do Internetu, mikrofonem i słuchawkami.Kurs angielski123.pl może być atrakcyjny dla każdego – zarówno dla nastolatków czy studentów, jak i osób starszych. Dla tych, którym angielski jest potrzebny w obecnej pracy, jak i dla tych, którym dzięki znajomości angielskiego będzie łatwiej znaleźć zatrudnienie. Dla wszystkich, którzy niezależnie od wieku, wykształcenia, miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu po prostu chcą mówić po angielsku!


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego