Przejdź do treści

Menu główne:

Rok 2016

Wydarzenia
Spotkanie z p. Kazimierzem Szymeczko
13 grudnia 2016 r. GBP im. J. Czaja w Wiśniowej organizowała dla uczniów klas 4 - 6 spotkanie autorskie z p. Kazimierzem Szymeczko, które odbyło się w ZPO Wiśniowa. W trakcie spotkania autor opowiadał o swoje twórczości, o bohaterach swoich książek, odpowiadał na wiele pytań, które zadawali mu zainteresowani uczniowie. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Po spotkaniu ze znanym pisarzem zrobione zostało zdjęcie grupowe, a później dzieci ustawiły się w kolejce po upragniony autograf pisarza. Spotkanie było ciekawe, więc dzieci zaprosiły autora, żeby odwiedził jeszcze naszą miejscowość i to nie jeden raz.
Spotkania DKK
W listopadzie i grudniu odbyły się kolejne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiano następujące książki: Autograf za milion dolarów / R. Witek, Wakacje z duchami / A. Bahdaj, Wielki wybuch czyli K kontra K / G. Kasdepke, Dynastia Miziołków / J. Olech, Tonja z Glimmerdalen / M. Parr, Nowe kłopoty detektywa Pozytywki / G. Kasdepke, Tajemnica starej dzwonnicy / D. Rekosz, Góry Żmijowe / Z. Miłoszewki, Czego uszy nie widzą / A. Tyszka, Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek / P. Beręsiewicz oraz Kaktus na parapecie / M. Zarębska.
Wolontariusze w bibliotece.
Jak co roku w listopadzie i grudniu biblioteka gościła wolontariuszy stowarzyszenia hospicyjnego "Bądźmy Razem". Dzieci, młodzież, dorośli jak zwykle dopisali. Więcej informacji na stronie stowarzyszenia:
Społecznie Aktywna Akademia Seniorów
17 listopada grupa uczestników projektu Społecznie Aktywna Akademia Seniorów odwiedziła Kraków. Celem tego wyjazdu nie był tylko relaks i dobra zabawa, ale przede wszystkim integracja seniorów. Uczestniczki wyjazdu doskonale się bawiły - sztuka Mayday w wykonaniu wspaniałych aktorów teatru Bagatela nie mogła zostawić widzów obojętnymi. Dla wszystkich był to autentyczny kontakt z prawdziwą kulturą.
W październiku b. r. obchodziliśmy 5 rocznicę działania DKK w naszej bibliotece. Za nami wiele różnych, ciekawych spotkań z literaturą dla dzieci i młodzieży. Za ten czas w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki odwiedzili nas wspaniali goście: p. Anna Onichimowska, p. Barbara Ciwoniuk, p. Barbara Kosmowska, p. Izabela Sowa.
Naszym wielkim marzeniem jest, aby nasze DKK nadal działały prężnie i żeby zainteresowanie literaturą nie malało.
8.11.2016 Przedszkolaki w Bibliotece.
8 listopada naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Wiśniowej. Dzieci obejrzałybibliotekę, pooglądały książki, pożyczyły sobie kilka książek do przeczytania.
Przedstawiamy jedno ze sprawozdań DKK:
W czwartek na lekcji j. polskiego odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W jego trakcie omawialiśmy książkę napisaną przez Grzegorza Kasdepkę pt. "Wielki wybuch, czyli K kontra K". Zajęcia prowadziła pani Agnieszka Kulig - prcownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Na początku wypisywaliśmy na karteczkach plusy i minusy książki oraz ustaliliśmy cechy, jakimi powinien odznaczać się najlepszy przyjaciel. Późniejkażdy z nas miał powiedzieć coś od siebie na temat przeczytanej lektury.
Osobiście, kiedy zacząłem czytać tę książkę, miałem mieszane uczucia i nie wiedziałem, czy dotrwam do jej końca. Jednak przygody głównych bohaterów bardzo mnie wciągnęły. Okazały się bardzo interesujące. Zrozumiałem, że nie warto zrażać się po pierwszych kilku stronach. Polecam książkę wszystkim.
W ostatniej części spotkania pani rozdała karty pracy, na których jedni mieli napisać SMS-y, a inni e-maile o wspólnym spacerze Kseni i Kryspina. Wysłaliśmy je, a nawet dostaliśmy już napisane indywidualnie odpowiedzi.
Ze spotkania wszyscy wyszliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że takie lekcje powinny odbywać się częściej.
22.11.2016 Konkurs Pięknego Czytania
22 listopada 2016 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Janiny Czaja w Wiśniowej odbyła się I Edycja Wiśniowskiego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs zorganizowany przez Bibliotekę we współpracy z ZPO w Kobielniku, miał na celu promowanie czytelnictwa oraz popularyzowanie wśród różnych grup wiekowych utworów Henryka Sienkiewicza, ze względu na mijający rok tego autora.
W konkursie wzięło udział 20 uczestników ze szkół podstawowych z całej gminy, 13 gimnazjalistów oraz drużyny rodzinne i seniorzy.
Wszyscy mieli za zadanie zaprezentować Jury i publiczności fragment jednego z utworów Henryka Sienkiewicza – W pustyni i w puszczy lub wybranej części Trylogii.  Jury oceniło poziom wszystkich prezentacji jako bardzo wysoki, a uczestnicy przyznali, że przygotowanie wystąpień było ciekawym doświadczeniem. Już nie mogą się doczekać kolejnej edycji konkursu!  więcej
8.11.2016 Nasi Seniorzy w Krynicy
Kontynuujemy pracę nad questem wiśniowskim! W dniu 8.11.2016 r. uczestnicy projektu SPOŁECZNIE AKTYWNA AKADEMIA SENIORÓW odwiedzili Krynicę. Po pracy nad tekstem wiśniowskiego questu zwiedziliśmy ciekawostki krynickiego deptaka. Bardzo nam się spodobało!  Potem zrobiliśmy pieczątkę wiśniowskiego questu oraz przygotowaliśmy wstęp do questu. Już niebawem  będziemy mieć swój quest!
3.11.2016 Podsumowanie konkursu na reportaż z Teatrowiska
Podsumowaliśmy konkurs NA REPORTAŻ Z "TEATROWISKA" - PIERWSZYCH GALICYJSKICH SPOTKAŃ TEATRALNO-KABARETOWYCH:
 
           I miejsce – Kinga Kowalczyk z kl. III a Gimnazjum w Wiśniowej
           II miejsce – Julia Dróżdż z kl. III b Gimnazjum w Wiśniowej
           III miejsce – Kinga Duda z kl. I a Gimnazjum w Wiśniowej
              Wyróżnienie – Katarzyna Stalmach z kl. I b Gimnazjum w Wiśniowej
             Wyróżnienie – Klaudia Kowalczyk z kl. I a Gimnazjum w Wiśniowej
 
                      Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje !
Więcej informacji na stronie GOKiS Wiśniowa.
28.10.2016 Inauguracja DKK w Węglówce
Jest nam miło poinformować, że DKK zaczęło działać również w szkole w Węglówce. Cieszymy się, że dołączyła do nas kolejna szkoła. Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w dniu 28.10.2016  w 1 klasie gimnazjum. Młodzież wspaniale przygotowała się na to spotkanie. Były i rysunki głównych bohaterów książki i kaktusy w doniczkach, ponieważ omawiałyśmy książkę Magdaleny Zarębskiej „Kaktus na parapecie”. Cofnęliśmy w czasie o 30 lat. Młodzież dowiedziała się o tym jak mniej więcej wyglądało życie ich rodziców. Temat bardzo poruszył uczniów, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania w ramach DKK.
 25.10.2016 Wizyta pierwszoklasistów
We wtorkowe przedpołudnie 25.10.2016 r. odwiedziły nas dzieci z klas pierwszych ze szkoły podstawowej w Wiśniowej, które zapoznały się z działalnością biblioteki, posłuchały opowieści o patronce p. Janinie Czaja, po zapoznaniu się z księgozbiorem dla dzieci, chętnie wypożyczyły dla siebie książki. Cieszymy się z nowych czytelników!
[image:image-0]
21.10.2016 Społecznie Aktywna Akademia Seniora
W dniach 20-21 października w ramach projektu SPOŁECZNIE AKTYWNA AKADEMIA SENIORÓW odbyło się spotkanie z psychologiem. Przedstawiamy relacje jednej z uczestniczek:” Jak tworzyć dobre relacje międzyludzkie? Do tworzenia dobrych relacji trzeba dążyć poprzez 4 „kroki”, które to autor tej metody przepracował na własnej rodzinie, gdyż jego relacje rodzinne były złe.
 Oto kroki:
1.Obserwacja
2.Oczekiwania
3.Co czuję
4.Prośba

 Na wykładach zostały omówione i przedyskutowane szczegółowo w/w „kroki”  i w sposób praktyczny przepracowane, by móc zrozumieć błędy uczestników, popełnione w trakcie wzajemnych relacji międzyludzkich i by je móc poprawić”.

18.10.2016 Międzynarodowy Dzień Osób Starszych
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, Ogólnopolskiego Dnia Seniora oraz Europejskiego Dnia Osób Starszych w dniu 18.10.2016 r. po raz kolejny nasza biblioteka obchodziła to święto. Tym razem miło nam było przywitać Pana Edwarda Dudę, który po raz kolejny zapoznał nas ze swoją  twórczością, prezentując nam pejzaże. Padło mnóstwo pytań, na które autor chętnie odpowiadał. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze
22.11.2016 Wyniki Wiśniowskiego Konkursu Pięknego Czytania
Nagrody zostały ufundowane przez GBP w Wiśniowej, Stowarzyszenie „Nasz Kobielnik”, pana Grzegorza Kaczmarczyka oraz GOKiS w Wiśniowej.
Po zaciętej rywalizacji jurorzy przyznali następujące nagrody:
W kategorii Szkoła Podstawowa:
Nagroda specjalna – dla Jakuba Szynala z SP w Wiśniowej;
I miejsce – Katarzyna Kuchnia z SP w Węglówce; Piotr Mazur z SP w Wiśniowej
II miejsce – Patrycja Twardosz z SP w Kobielniku; Maciej Popielak z SP w Glichowie
III miejsce: Amelia Murzyn SP w Wiśniowej, Maciej Durek z SP w Glichowie, Milena Rosiek z SP w Lipniku
W kategorii Gimnazjum:
Nagroda Specjalna: Gabriela Rokosz
I miejsce: Arkadiusz Tomera
II miejsce: Kinga Kowalczyk; Szymon Twardosz; Michał Jamróz
III miejsce: Klaudia Woś; Wacław Bobowski
W kategorii Rodzinnej: Anna Dróżdż, Aleksandra Dróżdż i Julia Hałas; Grzegorz Kaczmarczyk i Adam Kaczmarczyk; uczestnik dodatkowy: Joanna Juras
W kategorii Seniorzy: Marianna Wałkowska, Halina Murzyn i Jan Szczepanik – wszyscy uczestnicy tych kategorii zostali nagrodzeni za odwagę, sceniczny talent i trafność wyboru fragmentu tekstu.
Wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że udział w konkursie był ciekawym i rozwijającym doświadczeniem, a spotkanie z literaturą Henryka Sienkiewicza obudziło wspomnienia i skłoniło do refleksji.
Zapraszamy za rok!

1 października obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji wspaniała grupa osób starszych z naszej gminy wzięła udział w Spartakiadzie Seniorów w ramach projektu Społecznie Aktywna Akademia Seniorów w Raciechowicach. Pierwszym wyzwaniem było przejście trasy z kijkami. Większość naszej grupy przeszła 2,5 km. Dwie osoby wyruszyły na trasę 7,5 km. Wszystkim gratulujemy! Po dotarciu do Gruszowa nasza grupa brała udział w różnych zawodach sportowych. Jest nam bardzo miło poinformować o sukcesach naszej grupy składającej się z 11 osób. Mamy 5 medali! Serdeczne gratulacje dla Hebdy Krystyny, Haliny Murzyn i Jana Szczepanika.

W piątek 30.09.2016 r. odbyło się ciekawe szkolenie w ramach projektu Społecznie Aktywna Akademia Seniora. Dyskutowaliśmy nad tym, jak lepiej przygotować Quest Wiśniowski. Stwierdziliśmy, że ten quest będzie przedstawiać centrum Wiśniowej i najciekawsze miejsca naszej miejscowości. Najpierw przeszliśmy planowaną trasą, umówiliśmy się, jakie miejsca trzeba opisać w quescie. Po powrocie do biblioteki trasę questu podzieliliśmy na pięć odcinków, Podzieliliśmy się na pięć grup, z których każda miała w formie wiersza opisać swój odcinek trasy. Jak się okazało, mamy bardzo dużo talentów poetyckich, czego dowodem są przygotowane wiersze. Kontynuacja pracy nad questem odbędzie się już niebawem w Krynicy. Tam powstanie ostateczna wersja Questu Wiśniowskiego. O dalszych pracach nad questem będziemy informować na bieżąco.

SPOŁECZNIE AKTYWNA SPARTAKIADA AKADEMIA SENIORÓW NA START


Projekt współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020


W sobotę 1 października w ramach projektu Społecznie Aktywna Akademia Seniorów, w Gruszowie  odbędzie się I Spartakiada Seniorów Wiedzieć Rozumieć Wzmacniać, która ma na celu propagowanie zdrowego, stylu życia i aktywności fizycznej wśród seniorów
z powiatu myślenickiego.
Spartakiada rozpocznie się marszem z kijkami Nordic Walking!, przygotowano trzy trasy
o różnej długości i różnym stopniu trudności. Następnie wszyscy uczestnicy wezmą udział nie tylko w  konkurencjach sportowych, swoje siły sprawdzić będzie można również w quizie Sprawdź ile wiesz o Gminie Raciechowice.
Rywalizować będą uczestnicy projektu, osoby po 60 roku życia z Raciechowic, Wiśniowej, Rudnika oraz Krzywaczki.
Oczywiście liczymy na ducha rywalizacji ale również na serdeczną i rodzinną atmosferę.


KONKURS NA ESEJ

Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu myślenickiego do udziału w konkursie na esej o dowolnej książce z dziedziny nauk ścisłych. Prace należy składać w Czytelni Naukowej MBP w Myślenicach do dnia 10 grudnia 2016 roku. Szczegóły oraz regulamin konkursu na stronie http://www.biblioteka.myslenice.pl/

13.09.2016
NARODOWE CZYTANIE

GBP im. J. Czaja po raz kolejny włączyła się do projektu Narodowego Czytania. Tym razem czytaliśmy fragmenty "Quo vadis" H. Sienkiewicza. Na początku spotkania przypomnieliśmy o wcześniejszych akcjach Narodowego Czytania, zauważyliśmy, że z roku na rok wzrasta zainteresowanie tym projektem. Po przeczytaniu kilku fragmentów lektury zawiązała się dyskusja na temat twórczości H. Sienkiewicza. Niejednokrotnie podkreślano, że "Quo vadis" to powieść uniwersalna, sprawdzona, która niesie przesłanie, że dobro zawsze zwycięża. Mówiono również o samym projekcie - że to wartościowa akcja i czytamy na niej wartościowe lektury.

6.09.2016
SPOŁECZNIE AKTYWNA AKADEMIA SENIORA
Projekt współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

W deszczowy wtorek 6.09.2016 r. mieliśmy okazję zwiedzić piękną miejscowość Lanckorona. Razem z grupą z Rudnika, także uczestniczącą w tym projekcie, zostaliśmy przeszkoleni - przedstawiono nam metodę questingu. Potem odbył się spacer lanckorońskim questem, szukaliśmy lanckorońskich aniołów. Po rozwiązaniu hasła oraz zdobyciu skarbu (pieczątka z aniołem) udaliśmy się na rozmowę, żeby wstępnie omówić zasoby dziedzictwa swojej gminy oraz ustalić potencjalną trasę questu w Wiśniowej.

1.09.2016
SBEZPŁATNE E-BOOKI

Z listu Prezes Fundacji Legalna Kultura p. Kingi Jakubowskiej, który został wysłany do naszej biblioteki:
"Już 1 września startuje projekt Kultura Na Widoku, dający dostęp do 1000 utworów cyfrowej wersji - książek, filmów, muzyki, gier i wirtualnych spacerów po muzeach świata.
Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w Internecie, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy. Tegoroczna, trzecia edycja projektu dostępna będzie w całym kraju także za pośrednictwem plakatów, które zawisną na terenie ponad dwóch tysiącach gmin w bibliotekach . ośrodkach kultury, szkołach i instytucjach lokalnej władzy samorządowej. Projekt współfinansowany jest  przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polski Instytut Sztuki Filmowej, a współorganizatorem jest Narodowe Centrum Kultury."
Serdecznie zapraszamy mieszkańców do korzystania z tego projektu. Wystarczy pobrać na telefon lub inne urządzenie mobilne wybrane utwory z plakatu znajdującego się w bibliotece (linki oraz kody QR) lub wejść na stronę www.kulturanawidoku.pl Te zasoby będą dostępne bezpłatnie lub w bardzo niskiej cenie do 9 października br.

Z plakatu Narodowego Centrum Kultury, który również znajduje się w bibliotece, można pobrać ciekawe e-booki wydane przez NCK. Wszystkie te e-booki są bezpłatne.
Kody QR i linki na plakacie NCK, prowadzące do tych zasobów są aktywne bezterminowo.

1.09.2016
SPOŁECZNIE AKTYWNA AKADEMIA SENIORA
Projekt współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

Od lipca bieżącego roku Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Czaja w Wiśniowej dzięki stowarzyszeniu BE-20 z Raciechowic realizuje projekt pn. Społecznie Aktywna Akademia Seniora, współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, realizowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020. W ramach projektu odbędzie się wiele ciekawych spotkań, takich jak szkolenia, warsztaty, konsultacje indywidualne.
W dniu 24.08.2016 roku odwiedzaliśmy Kraków, zwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli, spacerowaliśmy uliczkami Kazimierza, byliśmy na seansie kinowym. Uczestnicy mile wspominają spędzony czas. W niedługim czasie oprócz planowanych szkoleń i warsztatów zorganizujemy wyjazd do Lanckorony, aby zapoznać się z piękną miejscowością i uczestniczyć w warsztatach questingowych.
O kolejnych spotkaniach będziemy informować na bieżąco.

7.06.2016
II OGÓLNOPOLSKA NOC BIBLIOTEK

We wtorkowe popołudnie na Obserwatorium Astronomicznym im. T. Banachiewicza na Lubomirze odbyło się niezwykłe spotkanie w ramach "Nocy Bibliotek". Co prawda terminowo i godzinowo to spotkanie różniło się od innych spotkań tej akcji, ale postaraliśmy się spełnić marzenie naszych czytelników i uczestników Klubu Międzypokoleniowego z Kobielnika i Wiśniowej, stąd to opóźnienie. Na początku zapoznaliśmy się z działalnością Obserwatorium na Węglówce, potem obserwowaliśmy Słońce przez specjalistyczną lunetę, zwiedziliśmy również kopułę Obserwatorium, gdzie oglądaliśmy jeden z najnowocześniejszych teleskopów. Potem był czas na odpoczynek - niesamowita cisza, śpiew ptaków oraz piękno natury na pewno spodobały się wszystkim. Wszystkim, którzy się przyczynili do organizacji tego spotkania serdecznie dziękujemy!

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z Wiśniowej stworzyły przed biblioteką piękny kolorowy (malowanie kolorową kredą) dywan z obrazków według własnego pomysłu. Potem dzieci opowiadały o tym, co namalowały, a na koniec spotkania dostały drobne upominki.

PRZEDSZKOLAKI RYSUJĄ W BIBLIOTECE

W czerwcu naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z ZPO Wiśniowa oraz przedszkola prywatnego w Wiśniowej. Porozmawialiśmy o książkach, poczytaliśmy wierszyki o wakacjach, a potem dzieci namalowały swoje wymarzone wakacje.
Rysunki dzieci można obejrzeć na czasowej wystawie.
Zapraszamy!

SPOTKANIE DKK

Już niedługo będziemy obchodzić 5 rocznicę działania DKK w naszej bibliotece. Ale czas leci! Jak co roku przed wakacjami zbieraliśmy się z dziećmi i młodzieżą aby omówić kolejne książki na DKK. Tym razem rozmawialiśmy na temat bohaterów 15 tomu "Jeżycjady" M. Musierowicz "Język Trolli", rozwiązywaliśmy zagadki razem z młodym Sherlockiem Holmesem w "Lodowatym ostrzu" A. Lane, wspieraliśmy Marcina w "Czapce Holmesa" R. Pawlaka, rozmyślaliśmy o losie Tibora z "Przygoda ma kolor niebieski" R. Piątkowskiej, śmialiśmy się z przygód "grzecznego" psa Wintera z :Pamiętnika grzecznego psa" W. Cesarza i K Terechowicz, uważnie śledziliśmy poczynania detektywa Pozytywki z "Nowych kłopotów detektywa Pozytywki" G. Kasdepke. Po wakacjach będziemy kontynuować nasze spotkania z dobrą książką.

II OGÓLNOPOLSKA NOC BIBLIOTEK
Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Czaja w Wiśniowej serdecznie zaprasza na spotkanie w ramach II Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, które odbędzie się w dniu 7.06.2016 r. o godzinie 17:00 w Obserwatorium Astronomicznym im. Tadeusza Banachiewicza w Węglówce.
W programie:

  • Wykład Kierownika Obserwatorium Astronomicznego p. Marcina Cikały,

  • Prezentacja multimedialna,

  • Pokazy nieba (wymagają bezchmurnego nieba)

Dojazd we własnym zakresie.

GROMADZIMY MATERIAŁY O HISTORII NASZEJ GMINY
Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Czaja w Wiśniowej zwraca się z uprzejmą prośbą do osób, które posiadają informacje lub materiały na temat naszej gminy o udostępnienie ich bibliotece. Materiały te, jako element historii naszej gminy, chcemy zgromadzić w jednym miejscu, by później po ich opracowaniu i za zgodą ich właścicieli udostępniać je zainteresowanym.

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

Za nami kolejne spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dzieci dyskutowały nad problememi bohaterów z książek "Autograf za milion dolarów" R. Witka, "Zwycięski koń. Aniołki Kota Cagliostro" J. Mikołajewskiego, "Pompon w rodzinie Fisiów" J. Olech, "Twardy orzech do zgryzienia" R. Piotrowskiej, "Magiczne drzewo. Pojedynek" A. Maleszki. Młodzież wyrażała swoje zdanie debatując nad książkami "Stroiciel" T. Trojanowskiego i "Szczeniak" L. Creeda.
Nawiązując do ostatnej książki można śmiało stwierdzić, że czyta się ją bardzo lekko i przyjemnie. Autorem jest chłopiec dotknięty ADHD.

2016-04-26
SPOTKANIE Z PISARKĄ IZABELĄ SOWĄ W ZPO W WIŚNIOWEJ

W dniu 26.04.2016 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Panią Izabelę Sowę. Jest to pisarka, której książki skierowane są głównie do młodzieży, ale także i do dorosłych czytelników. Najbardziej znane dzieła autorki to m. in. "Smak świeżych malin", "Zielone jabłuszko" i "ścianka działowa".
Spotksnie z Pisarką zostało zorganizowane dzięki działalności DKK w naszej bibliotece.
więcej

2016-03-15
OTWARCIE KOLEJNEJWYSTAWY PRAC EDWARDA DUDY

W ubiegły wtorek,15.03.2016 r. otworzyliśmy w naszej bibliotece kolejną wystawę prac p. Edwarda Dudy. Artysta bardzo ciekawie opowiadał o swojej pasji, którą jest umiejętność  wyczarowania  z kawałków kory, deski, kamienia niesamowitego obrazu. Powstanie każdego dzieła wiąże się  z jakimś  ciekawym  opowiadaniem lub  wspomnieniem pana Edwarda. Tematyka obrazów bardzo różnorodna człowiek, religia, natura, pejzaż. Publiczność zadawała autorowi sporo pytań, ponieważ sztuka, którą zaprezentował p. Edward Duda nie pozostawiła nikogo obojętnym.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy

2016-02-18
DYKTANDO WIŚNIOWSKIE

W dniu 18.02.2016 r. w GBP im. Janiny Czaja w Wiśniowej odbyło się 1. Dyktando Wiśniowskie. Celem jego organizacji było nie tylko szerzenie kultury i edukacji, ale również rozwój zainteresowania językiem ojczystym.
Pomysł przeprowadzenia dyktanda w bibliotece zapożyczyłyśmy od zaprzyjaźnionej z nami Powiatowej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieliczce, w której już od wielu lat odbywa się Wielickie Dyktando.
więcej

2016-02-09
SPOTKANIE KLUBU MAM

Klub Mam działa w Bibliotece od września ubiegłego roku. Co się działo na ostatnich dwóch spotkaniach?
Relacja Joanny Kozłowskiej: "Spotkanie odbyło się 5.01.2016 r. o godz. 9:30. Prowadzącą była pani fizjoterapeutka Karolina Jasińska. Tematem spotkania były ćwiczenia z dziećmi - jak wzmocnić mięśnie kręgosłupa i mięśnie Kegla. wiczenia wykonywałyśmy wspólnie z dziećmi"

Kolejne spotkanie odbyło się 9.02.2016 r. Tym razem rozmawiano o problemach wychowawczych. Wymieniano sie doświadczeniami.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego